خیار درختی تازه مجلسی ارگانیک

در ایران میوه‌ای که پای دائمی تمام اجتماعات اجتماعی را دارد و به اسانی خورده می‌شود، یک خیار طبیعی و تازه پارلمانی است.

مبدا این کارخانه در اسیای جنوب شرقی، هند و چین است که ۳۰۰۰ سال پیش کشت شده است.

گیاه خیار دارای برگهای کوچک و سبز است و قسمت میانی ان دارای یک بخش ظریف و نوک دار از گل های این گیاه است که به طور معمول بر روی همان پایه قرار می گیرد. گفته می شود که گیاه خیار بستر است که بسیار بیشتر از گل های ماده است و در مقابل گل های ماده ظاهر می شود.

این گیاه طول عمر بسیار کمی دارد و نمی تواند حرارت را تحمل کند. به همین دلیل گیاهان برای فصل سرد مناسب هستند. خیار در فصول بهار و پاییز برداشت می شود و نواحی گرم این بوته ها خشک است.

خیار، ریشه علفی با ریشه پهن است و ساقه‌ها بسیار انعطاف‌پذیر هستند و به یک طرف کشیده می‌شوند، بنابراین در کاشت ان باید به این واقعیت توجه کنید که ساقه‌ها در یک جهت هدایت می‌شوند.

خیار گیاهی بسیار قدیمی و محبوب با طیف گسترده ای از شرکا است که به کشاورزان کمک می کند تا با رشد خیار درامد کسب کنند.

یکی از گیاهانی که برای کشاورزی توصیه می شود، پرورش دانه های خیار است، زیرا به شما محصولات فراوان می دهد و همچنین دارای مقاومت بالایی است و شما نباید نگران درگیر شدن این گیاه با انواع بیماران مانند موزاییک باشید.

خیار درختی تازه

همانطور که می دانید، خیار تازه یک نوع محبوب از گیاه است که می تواند به عنوان میوه مصرف شود و به طور مکرر در مهمانی ها استفاده می شود.

یکی از ویژگی های گیاه خیار عبارت است از:

ساقه: ساقه خیار دارای پوست نازک و نرم است و به رنگ سبز روشن است و همیشه به طور عمودی رشد می کند اما پس از زمان رشد، شاخه های جانبی به طور افقی رشد می کنند.

ریشه: ریشه خیار بسیار گسترده و نازک است، و در طول یک منطقه گسترده و ۳۰ سانتی متر عمق دارد، بنابراین برای رشد خیار ما نیاز به انتخاب خاک با سطح غنی و غنی از مواد غذایی داریم.

میوه: میوه گیاه خیار گوشت و سبز است و معمولا طول ان ۱۵ تا ۲۰ سانتیمتر است، اما خیار گلخانه ای در ۲۵ تا ۵۰ سانتیمتر رشد می کند.

میوه خیار دارای تلخی خاصی در انتهای خط است. دلیل این کار، محصولی به نام کوکوربیتتین است. اما این تلخی میوه خیار در دهان گلخانه‌ها دیده نمی‌شود.

برای تولید خیار داربست، بهتر است از دانه های تولید شش ماه گذشته استفاده شود.

خیار یک نوع تک رنگ است که در فصول سرد برای پرورش میوه به کار می‌رود و گل مورد استفاده فصول گرم قرار گرفته است.

گل: گل های خیار به شکل مرد یا زن بر روی پایه هستند.

برگ ها: برگ های این گیاه گسترده اند و رنگ سبز روشن دارند و شاخه های ان را به ۵ بخش مثلث شکل تقسیم می کنند.

خیار درختی تازه

خیار درختی مجلسی

برای تزئین انواع سالاد یا حتی دسر خنک تابستانی، شما می توانید از این درخت خیار استفاده کنید زیرا ان را به علاوه ظاهر زیبا ان خوشمزه است.

خیار نیز دارای انواع زیادی از جمله:

خیار غربی

خیار هندوانه

خیار یونیستر

خیانت به تیریا

خیار نمک و فلفل

خیار سقراط

خیار ژاپنی

خیار کره ای

ایگرون پرسیکا

خیار

خیراباغی

خیار انگلیسی

خارخسک

پیتا مینوستریس

خیار سفید تایلندی

خیار سبز ریچارد

خیار مکزیکی

اریگارون ایتالیا

خاربن موسیکا

جوجه‌تیغی

براکیوران

خیار راه‌راه افریقایی

خیار لیمو

خاربن ایندیکا

خیار درختی مجلسی

در اینجا به چند نمونه اشاره می‌کنیم:

خیار هندوانه: این خیار شبیه به طبیعی، کوچک، مستطیل و با ابعاد ۳ سانتی متر نیست و بیشتر شبیه هندوانه های کوچک با مسیرهای سبز تیره بر روی پوست است. این خیار طعم ترش داشته و بسیار شبیه به طعم مرکبات است و می تواند در باغ خانگی پرورش داده شود و طعم خاصی داشته باشد.

خیار، نمک و فلفل: این نوع خیار رنگ زرد سفید یا کم رنگ دارد و طول ابزیان ان به ۱۳ سانتیمتر میرسد.

عطر بسیار ملایم است، هرچه رسیده تر می شود، و نشانه های متمایز سیاه رنگ بر روی پوست وجود دارد. به همین دلیل است که این گونه خیار، که فلفل سیاه و نمک نامیده می شود، در واقع نوعی از خیار متصل است که طعم فوق العاده ای برای ترشی می دهد.

خیار سقراط: پوسته نازک دارد و سبز تیره، قطر و طول ان ۲۰ سانتیمتر است، و همچنین بهترین نوع خیار است و می توان ان را به راحتی در داخل خانه کشت.

این نوع از خیار فاقد بذر بوده و نسبت به بیماری‌های مختلف گیاهی مقاوم است.

خیار ژاپنی: این نوع از خیار پوست نازک و طعم کوچک از رنگ سبز تیره دارد، و دارای طعم بسیار شیرین و شدید است که بیشترین مصرف در سالاد و ترشی است.

خیار شایع: این نوع خیار با ارتفاع ۱ تا نیم متر یکی از انواع خیار طولانی و باریک است که دارای بوی کم و بیشتر خواص ضد سرطان و ضد صفرا است.

خیار درختی ارگانیک

یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین گیاهان تریشین الی محلی است که استفاده ان نیز اسان است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.