پرتقال زرد قرمز صورتی

یکی از رایج‌ترین مرکبات پرتقال این است که ما می‌خواهیم استفاده از ان را مطالعه کنیم، انواع و ویژگی‌های متفاوتی از پرتقال با رنگ‌های زرد، قرمز و صورتی، و بالاخره بهترین راه برای اماده کردن پرتقال را پیشنهاد می‌کنیم.

در فهرست میوه های محبوب, سیب رتبه نخست را دارد, پس از ان پرتقال دوم, که از مرکز چین و شمال شرقی هند سرچشمه می گیرد, در جایگاه دوم قرار دارد.

بیشتر پرتقال‌ها بزرگ و دارای مقاومت متوسط به سرما می‌باشند و بسته به نوع شیمیایی و ترکیب فیزیکی ان‌ها، از جمله پرتقال‌های گرد، قرمز، غیراسیدی به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند.

پرتقال زرد

مهمترین نگرانی کشاورزان این است که برگ پرتقال و سایر میوه های مرکبات که دلایل بسیاری دارد.

علت زرد شدن برگ های نارنجی به این صورت است:

ابیاری مکرر و بیش از حد درختان, ریشه ها را پوشانده است.
خستگی درختان در اثر ابیاری ضعیف باعث ایجاد برگ درختان زرد هم می شود.
با افزایش بیش از حد دما و افزایش بیش از حد دما، رطوبت خاک و کود به سرعت کاهش یافته و نیاز به ابیاری نیز افزایش می یابد. در غیر این صورت گرما و گرما به زرد تبدیل شده و درخت را از بین می برد.
از انجایی که درختان پرتقال مناطق گرمسیری هستند، زمستان و سرما برای انها دشوار است و انها می توانند از سرما رنج ببرند و ناپدید شوند.
اگر موادمغذی درخت کم باشد برگ ها شروع به زرد شدن و افتادن می کنند و راه حل این مشکل استفاده از مرکبات ویژه ای است که باید با مقدار مورد نیاز تهیه شود زیرا بارور کردن بیش از حد نیز می تواند باعث زرد شدن برگها شود.

پرتقال زرد

پرتقال قرمز

یکی از انواع پرتقال‌هایی که قسمت گوشت قرمز است، نارنجی یا قرمز است که معمولا از سایر پرتقال‌ها کوچک‌تر است.

پوست پرتقال خونی معمولا شدیدتر از سایر پرتقال‌ها است و رنگ قرمز ان به دلیل وجود رنگدانه‌ای به نام انتوسیانین است.

رشد این محصول بسیار مشکل است، زیرا باید شرایط اب و هوایی داشته باشد و پس از برداشت، باید ان را در دمای سرد تا زمان تولید انتوسیانین قرار داد.

پرتقال های خونی افزودنی های خوبی برای تولید دسرهایی مانند کیک، بستنی و پاناکتا هستند و همچنین می توان از ان برای طعم نوشیدنی ها، سالاد و اب میوه ها استفاده کرد، زیرا طعم قرمز دارند.

پرتقال قرمز

پرتقال صورتی

در این مقاله ما پرتقال خونی را معرفی کردیم، شاید برای شما جالب باشد که خود پرتقال خونی، گونه‌های متفاوتی دارند، مانند مور، تاراکو، سانگولانا و گراس سانگی.

لکه های قرمز و صورتی روی پرتقال های خونی هستند که ظاهر جالبی به وجود اورده اند.

پرتقال ها خواص زیادی برای بدن دارند، و پایین تر به گوشه انها اشاره می کنیم:

به بهبود قلب کمک کنید: نارنجی شامل ترکیبی است که خطر بیماری قلبی را کاهش می دهد و به بهبود قلب کمک می کند.
کاهش مشکلات تنفسی: پوست پرتقال و پرتقال خشک می‌تواند به تمیز کردن ریه‌ها و جلوگیری از ایجاد خلط در ریه‌ها کمک کند.
پیشگیری از سرطان: براساس مطالعات و مطالعات انجام شده، خوردن پرتقال می‌تواند از بروز سرطان‌های مختلف مانند پوست و سرطان پستان جلوگیری کند.
یکی از شایع‌ترین مشکلات امروز ناراحتی‌های گوارشی است و از انجا که پلی‌ساکارید محلول در پوست است، به پیشگیری از یبوست، تهوع، سوختگی سر و افزایش بیش از حد در معده کمک می‌کند.
پوست سفید: ویتامین C با پرتقال می‌تواند به از بین بردن لکه‌های قرمز و تیره روی پوست کمک کند، و این که چگونه از ان استفاده کنید این است که شما باید پوست پرتقال را به یک ماسک تبدیل کنید و ان را روی پوست خود بمالید.

پرتقال صورتی

برای درست کردن این ماسک، شما باید پودر پوست پرتقال را با شیر مساوی مخلوط کنید، و بعد از یک خمیر سخت می توانید ان را روی صورت بمالید و پوست خود را بعد از نیم ساعت بشویید.

مزیت این ماسک برای پوست صورت شما این است که چربی و روغن را کاهش می دهد و به از بین بردن سلول های مرده پوست کمک می کند.

پرتقال رنگی

از انجا که پرتقال دارای ویژگی‌های زیادی برای بدن است، متخصصین تغذیه توصیه کرده‌اند که این میوه را در رژیم غذایی روزانه‌تان بگذارید، چون خوردن یک واحد از این میوه می‌تواند نقش مهم و رنگی در سلامتی شما ایفا کند.

در بالا، ما از مزایای پرتقال استفاده کردیم، اما جالب این است که کاربردهای فراوان این میوه این است که پوست می تواند برای از بین بردن بوی کفش استفاده شود تا شما یک میوه کوچک در کفش ها بگذارید تا بوی ان را جذب کنید.

پرتقال طلایی

وقتی پرتقال را انتخاب می‌کنید، متوجه شوید که پرتقال‌ها بهتر از ان‌هایی است که پوست زرد یا طلایی دارند، چون از ان‌ها استقبال می‌شود.

بهترین راه برای خرید پرتقال و لیمو شیرین به صورت انلاین است و عمدتا به این دلیل که وقتی از مراکز توزیع پرتقال می‌سازید، ان را مستقیما می‌گیرید، هزینه‌های اضافی را کاهش می‌دهد، مانند انبار و انبار، و در نهایت پرتقال خریداری شده را با قیمتی کمتر از پرتقال خریداری شده در بازار.

بهتر است که پرتقالی را انتخاب کنید، که پوست نازکی دارد، و اگر می‌خواهید ان را نگه دارید، بهتر است که در محیطی خشک و خنک قرار دهید و از گذاشتن پتوهای نارنجی در یخچال اجتناب کنید.

بسته به نکاتی که در این مقاله ذکر شد، برای بهره‌مند شدن از مهم‌ترین مزایای سلامت‌بخش پرتقال و ترتیب این میوه، می‌توانید دو کار انجام دهید، یکی پر کردن فرم از سایت و دیگری تماس با مشترکان است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.